Isola

Magi på badet

8. okt 2018 | 2 min
Hans Olav Bømark

Nytt membransystem for våtrom. Med Membra® blir det enda enklere, sikrere og mer brukervennlig å montere membran i bad og våtrom.

I våtrom skal vann og vanndamp håndteres slik at det ikke blir skader på bakenforliggende konstruksjoner.

Det betyr at materialer og installasjoner må være designet slik at de tåler daglige fuktpåkjenninger gjennom hele våtrommets levetid.

Selvklebende komponenter

– Ved utvikling av Membra var vi opptatt av å gjøre det enklere, sikrere og mer brukervennlig, sier produktsjef Thomas Gjessing.

Membra våtromsystem har selvklebende komponenter som gjør at det ikke er nødvendig å bruke lim. Membranduken monteres i omlegg og det skal derfor heller ikke benyttes skjøtebånd eller skjøtetape. Det gir svært rask fremdrift i forhold til tradisjonelle membranduker som må limes.

– Her er det ikke behov for å bruke tid på å blande, påføre eller tørke, - så fort det selvklebende membransystemet er montert er det klart for å legge fliser, forklarer produktsjefen.

Membra våtromsystem består av en heftprimer, selvklebende membranduk, hjørnemansjetter, rør- og slukmansjetter, samt forseglingsbånd for hjørner og avslutninger.

– Ved utvikling av Membra var vi opptatt av å gjøre det enklere, sikrere og mer brukervennlig, sier produktsjef Thomas Gjessing.

– Ved utvikling av Membra var vi opptatt av å gjøre det enklere, sikrere og mer brukervennlig, sier produktsjef Thomas Gjessing.

Testet og godkjent

Membra våtromsystem har teknisk godkjenning fra SINTEF og er anbefalt av Fagrådet for våtrom.

Membransystemet kan benyttes både på vegg og gulv, og kan monteres på våtrom-plater, gipsplater, betong, sparkelmasse, gamle fliser eller andre faste vegg- eller gulvflater som er godkjent for våtrom.

Isola og våtrom

Isola har kompetanse på fuktsikring av bygg og satser på å utvikle bærekraftige løsninger for fremtiden.

– Vår visjon er å gjøre det enkelt og effektivt for håndverkeren. Gjennom Membra har vi utviklet et system som både sparer tid og forenkler arbeidet, avslutter marketingsjef Hans Olav Bømark.

– Vår visjon er å gjøre det enkelt og effektivt for håndverkeren, forklarer marketingsjef Hans Olav Bømark.

Få nyheter, råd og byggetips rett i din innboks